Rozmiarówka biustonoszy i bielizny AMOENA

Przewodnik po rozmiarach bielizny i kostiumów kąpielowych

Po obustronnej operacji piersi kobiety często wybierają zdecydowanie zbyt małe rozmiary biustonoszy, myśląc, że tym sposobem stanik łatwiej pozostanie na miejscu. Jednak jeśli obwód biustonosza jest zbyt mały, jego ramiączka również będą zbyt krótkie, miseczki znajdą się w nieprawidłowym miejscu i stanik „podjeżdża” do góry.

Nie da się przecenić tego, jak ważne jest odpowiednie dopasowanie bielizny czy stroju kąpielowego; na pewno wiesz, że wiele kobiet nie zna swojego prawidłowego rozmiaru biustonosza, a rozmiarówki poszczególnych marek znacząco się różnią.

Pamiętaj, że rozmiar Twojego biustu może zmieniać się pod wpływem takich czynników jak wiek, dieta czy aktywność fizyczna, ważne jest więc, abyś regularnie sprawdzała swój rozmiar.

Aby poznać swój rozmiar biustonosza postępuj zgodnie ze wskazówkami i tabelą poniżej.


Obwód (rozmiar pod biustem)

Najpierw zmierz obwód pod biustem, zaczynając od mostka, przyłóż centymetr dookoła klatki piersiowej (A).
Poznasz swój rozmiar obwodu stanika.

Rozmiar miseczki (obwód w biuście)

Następnie zmierz obwód dookoła piersi, przeprowadzając centymetr w najpełniejszej części biustu (B).
Poznasz swój rozmiar miseczki.

Jak dbać o bieliznę?

Biustonosze wykonane są z delikatnych materiałów, dlatego powinny być prane ręcznie. Haftki mogą uszkodzić biustonosz. Jeśli chcesz wyprać biustonosz w pralce, powinnaś użyć delikatnego detergentu oraz woreczka do prania bielizny. Bieliznę zawsze należy dokładnie wypłukać. Nieusunięte resztki detergentów mogą podrażnić wrażliwą skórę. Aby uniknąć plam, używaj kosmetyków do ciała przed założeniem bielizny, a następnie odczekaj aż skora będzie całkowicie sucha.