Co na Blizny Pooperacyjne? - Praktyczne porady
Blizny powstają na skutek przerwania ciągłości skóry i dla wielu posiadających je osób są źródłem kompleksów. Co najlepiej pomoże na blizny? Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele preparatów, które pomagają w leczeniu tego rodzaju niedoskonałości. Wśród nich wymienić można maści, kremy, żele oraz plastry silikonowe. Zachęcamy do lektury naszego tekstu, jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, w jaki sposób możemy zadbać o blizny.
Czytaj więcej
Jak wygląda rehabilitacja po mastektomii?
Mastektomia co to jest i jak powinna przebiegać rehabilitacja po mastektomii? To pytania, które często pojawiają się nie tylko wśród pacjentek, ale również ich bliskich. W poniższym artykule podpowiemy, jak powinny wyglądać ćwiczenia i fizjoterapia po mastektomii, a także jakie zmiany wprowadzić w codziennym funkcjonowaniu, by powrócić do zdrowia fizycznego i psychicznego po operacji piersi.
Czytaj więcej
Jak odpowiednio dopasować protezy piersiowe?
Proteza piersiowa zastępuje piersi usunięte podczas mastektomii i jest alternatywą dla pacjentek, które nie przeszły operacji rekonstrukcji piersi. Dobrze dopasowana proteza piersiowa pozwala Amazonkom odzyskać pewność siebie oraz poczuć się pięknie i kobieco. Jak wygląda proteza piersiowa, jakie są jej rodzaje oraz jak optymalnie dobrać protezę piersiową, by czuć się komfortowo.
Czytaj więcej
Jak długo nosić pas pooperacyjny po operacji piersi?
Jak długo nosić pas operacyjny? To pytanie, które często zadają pacjentki po operacji biustu. Pasy kompensacyjne, podobnie jak specjalistyczne biustonosze są istotnym elementem w okresie po operacjach rekonstrukcyjnych i plastycznych piersi. Dlaczego są tak ważne, jak długo je nosić i na co zwracać uwagę, kupując pasy pooperacyjne? 
Czytaj więcej
Powrót do aktywności fizycznej po mastektomii
Powrót do aktywności fizycznej po mastektomii jest ważny z wielu powodów: sprzyja lepszemu samopoczuciu i gojeniu się operowanego miejsca, zmniejsza zmęczenie, poprawia sprawność i wydolność. Co więcej, systematyczna aktywność sportowa po mastektomii może zmniejszyć ryzyko ponownego wystąpienia choroby nowotworowej. O czym warto pamiętać przed powrotem do ćwiczeń po operacji oraz jak wybrać biustonosz sportowy dla Amazonek?
Czytaj więcej
  • 1
  • 2
Showing 1 do 5 of 7 (1 Pages)